Przedstawiamy naszą listę polecanych podcastów. Nie sugerujcie się jednak kolejnością – jest ona przypadkowa. W ramach noworocznych postanowień warto wybrać sobie chociaż jeden do słuchania podczas jazdy samochodem, czy wykonywaniu innych czynności. Podcasty są dobrym „czasoumilaczem”, który niesie ze sobą dodatkową wiedzę. Pierwsze 5 dotyczy spraw około HR, jednak również osoby spoza branży znajdą w nich coś dla siebie. Kolejne 5 to zestawienie podcastów, które są skierowane do wszystkich, którzy chcą zrobić coś więcej i czasem potrzebują dodatkowego impulsu do działania. 

  • #BeeTalks Skuteczna rekrutacja w IT Seria prowadzona od zeszłego roku. Do tej pory zostało opublikowanych 9 odcinków, które dotychczas były wypuszczane regularnie. W rozmowach biorą udział pracownicy BeeTalents – dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z perspektywy rekruterów, jak i samych liderów agencji rekrutacyjnych. 

Średni czas trwania odcinków: od 28 do 66 minut.

  • Raczkuje w HaeRach Rozmowy prowadzone przez Filipa. Filip chce przybliżyć swoim słuchaczom świat HR. Tematyka podcastu jest szeroka – od testów Gallupa przy rekrutacji, po problem dyskryminacji i mobbingu. 

Średni czas trwania odcinków: od 40 do 107 minut. 

  • Ludzie z pracy Jak nazwa wskazuje podcast jest o ludziach z pracy. Wydaje się banalne? Z pewnością takie nie jest! W podcaście poruszane są kwestie psychologiczne. Przykładowe tematy: Jak radzimy sobie współpracując z innymi? Jak odbierać krytykę? W jaki sposób prowadzić rozmowy na trudne tematy np. dotyczące polityki? Podcast jest ciekawy zarówno dla osób, które zarządzają zespołami, jak i dla wszystkich, którzy pracują i chcą lepiej funkcjonować w zespole. Nowy rok przyniósł świeży odcinek po angielsku – co może zainteresować osoby, które słuchają angielskich podcastów, by mieć kontakt z językiem obcym. 

Średni czas trwania odcinków: od 25 do 40 minut.

  • HR – UP! HR na wyższym poziomie Podcast jest skierowany do osób, które interesują się tematyką HRową lub w jakiś sposób są powiązani z branżą HR. Tematy odcinków dotyczą w szerokim aspekcie kwestii Employer Brandingu, a także procesu rekrutacyjnego. Dostępne są również wywiady m.in. wskazówki dotyczące tworzenia konta na LinkedIn, czy informacji na temat tego jak zadbać o siebie podczas pracy zdalnej. 

Średni czas trwania odcinków: od 20 do 45 minut. 

  • Przyjazny HR – Małgorzata Parzych Jest to idealny wybór dla osób, które mają ograniczony czas i nie mogą sobie pozwolić na słuchanie okołogodzinnych odcinków. Podcast dotyczy zarówno twardej jak i miękkiej części HR. Możemy w nim znaleźć informacje dotyczące kwestii prawnych – na przykład zatrudniania cudzoziemców, kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, czy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale również dotyczące komunikacji w zespole. 

Średni czas trwania odcinków: od 10 do 15 minut. 

  • TED Talks Daily Bardzo znany podcast. Jest to idealne źródło do zgłębiania wiedzy dotyczącej rozwoju osobistego, świata nauki, czy biznesu. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że jest on skierowany do osób, które znają język angielski. 

Średni czas trwania odcinków: od 10 do 20 minut. 

  • Pani Swojego Czasu Ola to prawdziwy wulkan energii! Uczy jak być lepiej zorganizowanym i z jakich narzędzi warto korzystać. Dodatkowo jest motywatorem dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z biznesem, i zacząć tworzyć swoje miejsce w przestrzeni online. 

Średni czas trwania odcinków: od 47 do 110 minut.

  • Skuteczny marketing Podcast skierowany do tych, którzy chcą zwiększyć efektywność działań marketingowych. Działania te mogą natomiast przyczynić się do wzrostu sprzedaży. Krótkie i treściwe odcinki ze wskazówkami, na przykład: Jak ustawić reklamę na Facebooku?

Średni czas trwania odcinków: od 5 do 15 minut.

  • Książki Które Uczą Krótkie wywody na temat książek, streszczające ich zawartość. Podawane informacje mogą przybliżyć słuchającym oferowaną przez książkę wartość oraz zachęcić do przeczytania. Wśród omawianych są książki związane z budowaniem dobrego związku, poczucia własnej wartości, odnalezieniem swojej pasji, czy ekonomią wdzięczności (np. jak budować zaangażowanie wśród odbiorców / klientów). 

Średni czas trwania odcinków: od 15 do 50 minut.

  • 3% lepszy – ciągły rozwój osobisty To seria odcinków, która według autora ma powodować u słuchacza 3% tygodniowego wzrostu w byciu lepszym. Podcasty są zbiorem porad mówiących o tym, jak zwiększyć swoją efektywność, poruszających temat narzędzi, z których na co dzień korzystamy. W podcastach możemy dowiedzieć się również jak radzić sobie ze stresem, czy holistycznie podchodzić do kwestii prywatnych oraz zawodowych. 

Średni czas trwania odcinków: od 10 do 60 minut. 

 

Podzielcie się z nami w komentarzu, które z podanych podcastów już znacie. Dajcie znać również,  jakich słuchacie na co dzień, których nie ma na liście, a są godne polecenia!

autor: Marta Pawlik

———————————————————————–

Kontynuuj lekturę: